Mimořádná cena kúry Exklusive

nyní 1200 Kč, místo původních 2150 Kč.

+420 604 525 763

Facebook UŽ NEKUŘ

Zprovoznili jsme i facebookové stránky nového Olomouckého odvykacího centra, které Vám pomáhá přestat kouřit.


Protikuřácký zákon

V parlamentu čeká na schválení protikuřácký zákon.


U kuřáků jsou častější nádory v oblasti krku a hlavy

U kuřáků jsou častější nádory v oblasti krku a hlavy - obrázek

Lidé, kteří pravidelně kouří, mají mnohem větší pravděpodobnost, že je postihne onemocnění rakoviny hlavy a krku, než ti, kteří se tomuto návyku vyhýbají. Bohužel příčiny provázející onemocnění mnoho lidí podceňuje nebo o nich často ani neví.


Díky tomu, že přestal kouřit přežil.

Díky tomu, že přestal kouřit přežil. - obrázek

Bohužel i do takových to situací se můžeme dostat. Popisoval jeden z cestujících, který byl v letištní hale v Bruselu při bombovém útoku. Díky tomu, že přestal kouřit a nešel si zapálit cigaretu, vyvázl živý. Pokud by si cigaretu vykouřil a vracel se do letištní haly, míjel by místo na kterém bomba vybuchla právě v době jejího výbuchu.


Kalkulačka rizika rakoviny plic

Na přiloženém odkaze si můžete jednoduše spočítat, jaké máte riziko rakoviny plic.


Jak reaguje vaše tělo, když přestanete kouřit?

Je to až neuvěřitelné, v Česku kouří zhruba 2 300 000 lidí a pouhých 26% je starších 18 let. Svojí první cigaretu si děti zapálí už ve věku 10 let, tato hranice se neustále snižuje. Častěji najdeme cigaretu v ruce dívek než chlapců.


Význam antistresové terapie při odvykání kouření

Význam antistresové terapie při odvykání kouření - obrázek

Pokud se snažíte přestat kouřit, je to pro vaše tělo něco nového a v té chvíli zatěžujícího. Tato nová situace vyvolává v těle nepříjemné pocity, ať už psychické – pocity strachu, nejistoty, nedůvěry, tak i fyzické – nepříjemné stavy malátnosti, pocení rukou, bolesti na hrudi a jiné. Tohle všechno je stres, který vás může provázet odvykáním kouření.


Obrázky na cigaretách budou od září

Obrázky na cigaretách budou od září - obrázek

Senátoři schválili návrh novely zákona, kdy na krabičkách cigaret bude varování v podobě nehezkých obrázků, které mají odradit kuřáky. Tato novela vstoupí v účinnost v srpnu a prodej cigaret s novými krabičkami začne v září. Ještě další tři měsíce budou v prodeji i staré krabičky, zhruba tedy do poloviny listopadu, než se zcela nahradí novými. Po této době budou v ČR ke koupi už jen nové...


Jednoduchý test – Jaká je vaše nikotinová závislost?

V následujícím testu je několik otázek týkající se kouření, otázky jsou bodované a podle konečného součtu je určena závislost na nikotinu. Test na nikotinovou závislost se nazývá Fagerströmův test. Zodpovězení otázek Vám zabere jen minutu, přitom má velice přesné vyhodnocení.


Máme pár tipů při odvykání kouření, které vám pomohou.

Máme pár tipů při odvykání kouření, které vám pomohou. - obrázek

Pro kuřáka, který se rozhodl se svým zlozvykem skončit, je ze začátku velice těžké sžít se s pocitem, že bude bez cigarety, a proto přinášíme několik tipů pro snadnější průběh odvykání.


Jak se mladiství dostanou ke kouření?

 Jak se mladiství dostanou ke kouření? - obrázek

Podle studí provedených Institutem pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) při akademickém pracovišti CERGE-EI, se nejčastěji děti naučí kouřit od svých spolužáků, kteří tomuto zlozvyku již holdují a nejčastěji se tak děje v restauracích a barech.


Protikuřácký zákon neustále v jednání

Poslanci znovu projednávali zákon o tom, jestli se bude moct kouřit v restauracích. Je až neuvěřitelné jak se jednání protahují, zdá se, že se asi ani nedočkáme.


Dárkový poukaz za akční cenu

Dárkový poukaz za akční cenu - obrázek

Máte ve svém okolí někoho, kdo uvažuje přestat kouřit a rádi by jste ho podpořili v jeho rozhodnutí, je to tak jednoduché!


V hospodách se už kouřit nebude

V hospodách se už kouřit nebude - obrázek

Senát diskutoval o novele zákona zákazu kouření v hospodách a restauračních zařízeních. Ta prošla již sněmovnou a nyní se bude projednávat i možnost takzvaných kuřáren, které by byly bez obsluhy.


Už je rozhodnuto, kouřit se v hospodách a restauracích nebude

Už je rozhodnuto, kouřit se v hospodách a restauracích nebude - obrázek

Senát schválil, že se již nebude moct v českých hospodách a restauracích kouřit. Toto rozhodnutí padlo ve čtvrtek 19. ledna po čtyřhodinové diskuzi, pro bylo 45 senátorů, proti 12 a 11 se jich zdrželo hlasování.


Tento týden nás nezastihnete

V době od 10.7. 2017 do 17.7.2017 čerpáme dovolenou, přijaté objednávky v tomto termínu budou vyřízeny 18.7.2017.


Aktuální novinky Všechny novinky

Význam antistresové...

Pokud se snažíte přestat kouřit, je to pro vaše tělo něco nového a v té chvíli zatěžujícího. Tato nová situace vyvolává v těle nepříjemné pocity,...

9.7.2018 ČÍST VÍCE
Jak reaguje vaše tělo,...

Je to až neuvěřitelné, v Česku kouří zhruba 2 300 000 lidí a pouhých 26% je starších 18 let. Svojí první cigaretu si děti zapálí už ve věku 10 let,...

9.7.2018 ČÍST VÍCE
Kalkulačka rizika...

Na přiloženém odkaze si můžete jednoduše spočítat, jaké máte riziko rakoviny plic.

9.7.2018 ČÍST VÍCE