Mimořádná cena kúry Exklusive

nyní 1200 Kč, místo původních 2150 Kč.

+420 604 525 763

Jak reaguje vaše tělo, když přestanete kouřit?

Je to až neuvěřitelné, v Česku kouří zhruba 2 300 000 lidí a pouhých 26% je starších 18 let. Svojí první cigaretu si děti zapálí už ve věku 10 let, tato hranice se neustále snižuje. Častěji najdeme cigaretu v ruce dívek než chlapců.

Podle průzkumu chce se svým zlozvykem skončit sedmdesát procent kuřáků, přesto tak neučiní. Skončit s kouřením, není tak lehké. Nikotin, který cigarety obsahují, je droga, kterou si naše tělo oblíbí a jen tak se jí nevzdá.

Co se ale stane, když se odhodláme a skončíme?

Po prvních 8 hodinách bez cigarety, se obsah nikotinu a oxidu uhelnatého ve vašem těle sníží na polovinu.

Po 1 až 2 dnech, začne vaše tělo eliminovat oxid uhelnatý a nikotin, pozvolna se navrací čich a chuť. Vaše zanesené plíce se začnou zbavovat znečištění, které jim kouření způsobilo, a vy trpíte kašlem. V této chvíli to začíná být kritické, jelikož tělo začíná vyžadovat svou dávku nikotinu – jinak řečeno absťák. Jako nejčastější příznaky jsou nervozita a podrážděnost, závratě, nespavost, silné bolesti.

Po 2 až 3 týdnech tělo odbourá nikotin, zlepšuje se chuť a mohou nastat návaly chutí na sladké a slané, může docházet k přejídání. Po 3 týdnech se nutkání zapálit si cigaretu vytrácí a to nejhorší máte za sebou.

Po 3 měsících se vám zlepší krevní oběh a nebudete se tolik zadýchávat do schodů. Po roce se sníží riziko srdečních onemocnění o polovinu.

Po 5 až 10 letech, záleží individuálně na každém, se sníží rizik mrtvice na úroveň nekuřáků.

Po 15 letech máte riziko infarktu stejně jako nekuřáci. Toto je doba, kdy se dostanete na úroveň dne, kdy jste si dali svoji první cigaretu a to už stojí za to.

Máte strach, že to nezvládnete. Bojíte se abstinenčních příznaků, které vás provázejí při každém pokusu přestat kouřit. Pomůžeme vám s tímto nelehkým úkolem, naše antinikotinové terapie již pomohly mnoha lidem, kteří již nekouří. Objednejte se hned.

Zpět na všechny novinky

Aktuální novinky Všechny novinky

Význam antistresové...

Pokud se snažíte přestat kouřit, je to pro vaše tělo něco nového a v té chvíli zatěžujícího. Tato nová situace vyvolává v těle nepříjemné pocity,...

9.7.2018 ČÍST VÍCE
Jak reaguje vaše tělo,...

Je to až neuvěřitelné, v Česku kouří zhruba 2 300 000 lidí a pouhých 26% je starších 18 let. Svojí první cigaretu si děti zapálí už ve věku 10 let,...

9.7.2018 ČÍST VÍCE
Kalkulačka rizika...

Na přiloženém odkaze si můžete jednoduše spočítat, jaké máte riziko rakoviny plic.

9.7.2018 ČÍST VÍCE