Mimořádná cena kúry Exklusive

nyní 1200 Kč, místo původních 2150 Kč.

+420 604 525 763

Jak se mladiství dostanou ke kouření?

foto -  Jak se mladiství dostanou ke kouření?

Podle studí provedených Institutem pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) při akademickém pracovišti CERGE-EI, se nejčastěji děti naučí kouřit od svých spolužáků, kteří tomuto zlozvyku již holdují a nejčastěji se tak děje v restauracích a barech.

Ano je to tak, i přesto že se snažíme vést své dítě k pozitivnímu životnímu stylu, říkáme jim co je dobré a co špatné. Mnohdy naše snažení vychází vniveč, jelikož síla party a názory spolužáků mají ve středoškolském věku pro mladistvé vetší váhu, než názory rodičů.

Mladí Češi patří k jedněm z největších konzumentů alkoholu a kouření cigaret v Evropě, o tento nehezký post se dělí ještě s Němci a Dány. Výsledky uvádí školská studie ESPAD.

Vlivu názoru spolužáků podléhají častěji chlapci než dívky, studie také uvádí, že má vliv i výběr školy, kterou si studenti zvolí při přechodu ze základní školy na střední školu.

Rozšiřování kouření mezi mladými v barech a restauracích by mohla zabránit zákon o zákazu kouření v restauracích, který projednává sněmovna. Bohužel jeho schválení se neustále prodlužuje a provázejí ho podivuhodné okolnosti a spekulace.

Zpět na všechny novinky

Aktuální novinky Všechny novinky

Význam antistresové...

Pokud se snažíte přestat kouřit, je to pro vaše tělo něco nového a v té chvíli zatěžujícího. Tato nová situace vyvolává v těle nepříjemné pocity,...

9.7.2018 ČÍST VÍCE
Jak reaguje vaše tělo,...

Je to až neuvěřitelné, v Česku kouří zhruba 2 300 000 lidí a pouhých 26% je starších 18 let. Svojí první cigaretu si děti zapálí už ve věku 10 let,...

9.7.2018 ČÍST VÍCE
Kalkulačka rizika...

Na přiloženém odkaze si můžete jednoduše spočítat, jaké máte riziko rakoviny plic.

9.7.2018 ČÍST VÍCE