Mimořádná cena kúry Exklusive

nyní 1200 Kč, místo původních 2150 Kč.

+420 604 525 763

U kuřáků jsou častější nádory v oblasti krku a hlavy

foto - U kuřáků jsou častější nádory v oblasti krku a hlavy

Lidé, kteří pravidelně kouří, mají mnohem větší pravděpodobnost, že je postihne onemocnění rakoviny hlavy a krku, než ti, kteří se tomuto návyku vyhýbají. Bohužel příčiny provázející onemocnění mnoho lidí podceňuje nebo o nich často ani neví.

Nejčastějšími příznaky jsou bolesti jazyka, krku, obtížné polykání, nehojící se vředy v ústech. Toto onemocnění také provází déle trvající chrapot, zvětšená uzlina na krku, neprůchodnost nosní dírky hleny na jedné straně nebo také krvácení z nosu. Mnoho z těchto příčin lidé přisuzují nachlazení, nebo jiným nemocem se stejnými průvodními příznaky.

Pokud u sebe pozorujete již delší dobu jeden nebo více příznaků, měli byste navštívit svého ORL lékaře, který provede příslušná vyšetření a stanoví diagnózu. V případě, že patříte mezi ty, kteří neodolají cigaretě, a potřebujete pomoc při odvykání kouření, neváhejte nás kontaktovat.

Zpět na všechny novinky

Aktuální novinky Všechny novinky

Význam antistresové...

Pokud se snažíte přestat kouřit, je to pro vaše tělo něco nového a v té chvíli zatěžujícího. Tato nová situace vyvolává v těle nepříjemné pocity,...

9.7.2018 ČÍST VÍCE
Jak reaguje vaše tělo,...

Je to až neuvěřitelné, v Česku kouří zhruba 2 300 000 lidí a pouhých 26% je starších 18 let. Svojí první cigaretu si děti zapálí už ve věku 10 let,...

9.7.2018 ČÍST VÍCE
Kalkulačka rizika...

Na přiloženém odkaze si můžete jednoduše spočítat, jaké máte riziko rakoviny plic.

9.7.2018 ČÍST VÍCE